Основні напрямки та результати діяльності проекту


<назад до опису проекту

DESPRO продовжує активно відповідати на виклики кожного з етапів реформи місцевого самоврядування на місцевому, регіональному, та національному рівнях.

Результатом підтримки DESPRO національних стейкхолдерів у підвищенні їх спроможності управляти та впроваджувати реформу місцевого самоврядування, став показник 92,1% вдоволеності законодавчим та регуляторним середовищем у сфері (на основі опитування представників місцевого самоврядування та ключових зацікавлених сторін з метою оцінки досягнень проекту).

DESPRO надав експертну підтримку розробці більше, ніж 10 законопроектів і регуляторних документів, випустив більше 50 освітньо-інформаційних та аналітичних публікацій, організував або долучився до організації понад 200 заходів. Проект підтримав створення та діяльність ключового інформаційного ресурсу сфери – порталу Децентралізація, який залучив понад 2 мільйони користувачів з часу свого заснування. У 2017 та 2018 роках у межах підтримки національної політики у сфері децентралізації DESPRO провів серію публічних дебатів у різних регіонах країни, залучивши експертів, місцеве самоврядування та активних громадян до діалогу про об’єднання громад.

DESPRO продовжує підтримку громад у розвитку якісних публічних послуг, які втілюються на основі сталих моделей децентралізованого надання послуг. Наразі 159 громад уже втілили проекти із DESPRO у сфері водопостачання та водовідведення, і 5 громад запустили проекти міжмуніципального співробітництва у сфері управління відходами.

У напрямку розбудови спроможностей та кадрового потенціалу місцевого самоврядування, DESPRO заснував веб-платформу Спільнота Практик: Сталий Розвиток, яка зараз налічує понад 9000 учасників, та Школу місцевого самоврядування, яка з часу свого заснування у 2014 випустила 228 представників місцевого самоврядування та сертифікувала 57 тренерів.

Фази проекту


ФАЗА І. 2007-2010

Бюджет 2,840,850 Швейцарських франків

Напрями роботи:

Підготовка концептуальної та законодавчої бази реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади

Розробка та поширення моделей децентралізованого надання послуг на місцевому рівні - децентралізованих послуг сільського водопостачання.
Мобілізовано громадські організації, залучено районні групи, реалізовано проекти водопостачання/водовідведення у 40 громадах


ФАЗА ІІ. 2010-2013
Бюджет 4,967,905 Швейцарських франків

Напрями роботи:
Підготовка реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, забезпечення та підвищення обізнаності та професійного рівня стейкхолдерів щодо впровадження децентралізації

Адаптація розроблених моделей децентралізованого надання послуг на місцевому рівні до законодавчих змін. Масштабування моделей на більш широку географію.
Реалізовано проекти водопостачання у 38 громадах.

Запровадження Міжмуніципального співробітництва для забезпечення більш якісних публічних послуг водопостачання та поводження з ТПВ.
Реалізовано 2 таких проекти.

Запровадження Управління знаннями задля ефективного накопичення та передачі знань (у сфері просування та підтримки реформ та децентралізованого надання послуг).
Започатковано веб-платформу Спільнота Практик: Сталий Розвиток


ФАЗА ІІІ. 2013-2017
Бюджет 9,277,003 Швейцарських франків

Напрями роботи:
Підтримка реалізації реформи МС та територіальної організації влади. Комунікаційний супровід реформи.

Підвищення обізнаності громадян щодо результатів реформи.

Підвищення професійного рівня органів місцевого самоврядування та державної влади та їх підготовленості до роботи в умовах реформ.
Створенно Школу місцевого самоврядування.

Поширення Міжмуніципального співробітництва як інструмента забезпечення якісних публічних послуг водопостачання та поводження з ТПВ в селах, малих містах та ОТГ.
Реалізовано ще 3 таких проекти.

Інтеграція Управління знаннями у навчальний процес державних інституцій.


ФАЗА ІV. 2017-2020
Бюджет 6,200,000 Швейцарських франків

Напрями роботи:
Публічні обговорення реформи МС та територіальної організації влади. Широкий комунікаційний супровід реформи.

Консолідація досвіду проекту у сфері надання публічних послуг. Поширення досвіду на організацію якісних публічних послуг в ОТГ (водопостачання, водовідведення та управління відходами).

Масштабування консолідованого досвіду через публічні події, публікації, медіа.

Долучення до розробки концептуальних документів та проектів законів у сфері стратегічного планування управління відходами на національному та регіональному рівнях.
1.JPG


2.JPG


3.JPG


4.JPG


5.JPG


6.JPG


7.JPG


DESPRO-Women-Leaders.png